Kutlu Bilgi Derneği 2. Tanışma ve Kaynaşma Toplantısı

Kutlu Bilgi Derneği tarafından bu sene ikincisi düzenlenen "Kaynaşma ve Dayanışma Toplantısı"na ilgi büyüktü. 26 Temmuz 2008 Cumartesi günü Kastamonu Havaalanı yanında gerçekleşen toplantıya 'Kutlu Bilgi' etrafında birleşen yürekler aileleriyle birlikte katıldı.

Toplantı Kutlu Bilgi Derneği Başkanı Sayın Ahmet EMİRALİOĞLU'nun açış ve selamlama konuşmasıyla başlayan program Musa ÖZDAĞ hocamızın sohbetiyle devam etti. Musa ÖZDAĞ konuşmasında şunları söyledi:

"Yüce Allah 'Müminler ancak kardeştir' buyruğuyla inananların aynı aileden, aynı ışıktan, aynı türden, cinsten olduğunu söylüyor Onlar yakînin evlatlarıdır. 'Ebnâu'l yakîn'dirler. 'Yakîn' Yüce Allah'a komşuluktur, O'nun civarında olmak demektir : 'inde meliki'l-muktedir" ayetinde Rahman'ın kullarının adresi verilmektedir. İbadu'r-rahman'ın adresi 'inde meliki'l-muktedir'dir. İşte biz bu Muktedir Zatın yanında olmayı hedef edinenlerdeniz. Bedenimiz çok uzaklarda. Çok çok uzaklara atıldık. Garibiz, mahrumuz, yanıyor yüreğimiz, ah diyoruz, ah vatan... Nasıl geldik buralara!? Bu yâd elde işimiz ne!?. Acılar çekiyoruz, ağlıyoruz, sızlıyoruz. Ama Yüce Hakkın beyan edicisi, müjdeleyicisi Resulünü dinledik. Onun olan bitenden haberi var. Çok iyi şekilde başımıza gelenleri biliyor. Bunları şerh ediyor, bize bir bir açıklıyor ve o anlattıkça, açıkladıkça biz kendimize geliyoruz ve tamam diyoruz doğru! Ara sıra kırıntı kırpıntı yönüyle onun anlattıklarını anlar gibi oluyoruz, hatırlıyoruz. 'Fezkurû' diyor hatırlayın! Yüce Allah 'vezzekkir-hatırlat' diyor. 'Müminlere senin hatırlatman fayda verecektir. Onlar asıllarını-fasıllarını senin anlatmanla bilir olacaklar ve senin yoluna revan olacaklar. Sen de onları bana getireceksin.' Buyrukları, anlamları bizim kültürümüz içerisinde Allah'ın kitabının içerisinde yer almaktadır. Böyle anlıyoruz. Biz de bunlara kulak verenlerdeniz, iman edenlerdeniz ve bu yönde bu yolda cehd-ü gayret gösterenlerdeniz. 'Vellezine câhedü' ordusundanız."

....

Musa ÖZDAĞ hocamızın konuşmasının ardından Fikret KUŞOĞLU'nun Ney taksimi ve Hafız Yunus BALCIOĞLU'nun okuduğu kaside ve ilahilerle devam eden programın en önemli ve güzel anlarından biri de minik konukların okuduğu marş ve ilahilerdi.

Toplantıya katılan konuklara günün anısına hazırlatılan araç kokuları ve kalemler dağıtıldı. Cemaatle eda edilen Öğle namazı ve ikram faslının ardından da program sona erdi.

[26 Temmuz 2008 Kastamonu]

 

Görüntüler:

               Ahmet EMİRALİOĞLU açılış konuşmasını yaparken...                Musa ÖZDAĞ

 

Muzaffer ERTAŞ ve Celâl ÜNAL

 

Musa ÖZDAĞ Sohbet esnasında...

 

Paylaş...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

77 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Instagram

Üye Girişi

Fotoğraf Albümü

  • Kategori: Anma Haftası 2017
  • Kategori: Anma Haftası 2016
  • Kategori: Anma Haftası 2015
  • Kategori: Anma Haftası 2014

          gulhan_37