Mehmed Feyzi Efendi'yi Anma Haftası 2008

Mehmet Feyzi Efendi vefatının 19. sene-i devriyesinde Gümüşlüce'deki kabri başında yüzlerce seveninin dualarıyla anıldı. Mehmet Feyzi Efendi için yapılan dualara amin diyen vatandaşlar onu kalplerinde yaşattıklarını gösterdi. Anma programına Kastamonu'nun yanı sıra çevre il ve ilçelerden ve İstanbul'dan otobüslerle çok sayıda vatandaş katıldı. Hafızlar tarafından okunan Kuran-ı Kerim'in ardından İl Müftüsü Fuat Altındaş , Mehmet Feyzi Efendi için okunan hatimlerin duasını yaptı. Kabristanda yapılan programın ardından Diyanet Eğitim Merkezi'nin bahçesinde vatandaşlara etli pilav ve ayran ve çekme helva dağıtıldı.

Programa daha sonra Belediye Düğün Salonunda yapılan etkinlikler ve konferansla devam edildi. MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacı, İl ve İlçe Müftülerinin katıldığı konferans öncesinde TÜRKAV Kastamonu Şubesi Başkanı İbrahim Karabulut kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından Kastamonu Müftülüğünde görevli imam-hatiplerden oluşan tasavvuf musikisi korosu kısa bir konser verdi. Konserin sonunda Hafız Yunus Balcıoğlu tarafından okunan kaside dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Başta Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan olmak üzere bir çok davetli birer telgraf göndererek programa katılamadıklarından dolayı müteessir olduklarını bildirdiler.

Konuşmasına Rahman suresinden bir bölüm okuyarak başlayan Doç. Dr. Emin Işık ise dinleyenleri kendine hayran bırakan üslubuyla çağımızın Kur'an'a olan ihtiyacını, Allah dostlarıyla birlikte olmanın, ehl-i sünnet çizgisinin önemini vurguladı. (15.03.2008 İstanbul)

 

GÖRÜNTÜLER:

Paylaş...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

12 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Instagram

Üye Girişi

Fotoğraf Albümü

  • Kategori: Anma Haftası 2017
  • Kategori: Anma Haftası 2016
  • Kategori: Anma Haftası 2015
  • Kategori: Anma Haftası 2014

          gulhan_37