Mehmet Feyzi Efendi Mescidi Açıldı

Kastamonu’nun yetiştirdiği son büyük alimlerden birisi olan Mehmet Feyzi Efendi’nin ismi mescide verildi.

Yapımına geçtiğimiz yılın sonunda başlanan ve hayırseverlerin katkılarıyla Kastamonu Belediyesinin öncülüğünde inşa edilen Mescid, Kadir Gecesi’nde kılınan Teravih Namazı sonrası ibadete açıldı.

Kastamonu’nun yetiştirdiği son büyük alimlerden birisi olan Mehmet Feyzi Efendi’nin adı verildiği Mescid, şehrin en eski mezarlıklarının bulunduğunu Gümüşlüce Mezarlığı içinde yer alıyor. Kastamonu’nun yetiştirdiği Alim Fazıl ve Müteffekkirlerinden olan Merhum Mehmet Feyzi Efendi’nin 4 Mart 1989 tarihinde ahirete irtihal etmesinin ardından isimleri ise bu mescide verildi.

Mehmet Feyzi Efendi hazretlerinin evliyalar diyarı Kastamonu’nun son alimlerinden biri olduğuna dikkat çeken Kastamonu Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, “İnşa edilen bu mescide Mehmed Feyzi Efendi Mescidi ismini vermeye karar verdik. Özellikle vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerinde bulunurken abdest alabilecekleri ve namaz kılabilecekleri bir ortam oluşturduk. Bayanlar için abdest alma ve namaz kılma yeri bulunuyor” dedi.

Mehmed Feyzi Efendi Mescidinin açılışına MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, MHP Kastamonu İl Başkanı Dursun Ergin, MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Av. Ahmet Yavuz ile birlikte Kutlu Bilgi Derneği Başkanı Ahmet Emiralioğlu ve dernek üyeleri katıldı. Teravih Namazının ardından Mescidin bahçesinde bir müddet sohbet edildi.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU / KASTAMONU (İHA)

Paylaş...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

20 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Instagram

Üye Girişi

Fotoğraf Albümü

  • Kategori: Anma Haftası 2017
  • Kategori: Anma Haftası 2016
  • Kategori: Anma Haftası 2015
  • Kategori: Anma Haftası 2014

          gulhan_37