Mehmet Feyzi Efendi Rahmetle Anıldı

2012anma_2

Kastamonu'muzun yetiştirdiği âlim, fazıl ve mütefekkirlerden merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretleri ahirete irtihalinin 23. sene-i devriyesi münasebetiyle 4 Mart 2012 Pazar günü  Gümüşlüce’deki kabri başında rahmetle anıldı.

{youtube}aGXMoxhylTI{/youtube}

Cihan Haber Ajansınca hazırlanan video

{youtube}a6xnrMIrU5o{/youtube}

Programın Açış Konuşması: Mehmet UZUN

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Tarafından organize edilen anma programı saat 10.30’da Mehmet Feyzi Efendi Hazretleri’nin kabri başında şehrimizin tanınmış imam-hatipleri tarafından Yasin-i Şerif okunması ile başladı. Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader tarafından hatim duası okundu ve sonrasında soğuk havaya rağmen akın akın anma programına gelen katılımcılara etli pilav, ayran ve tatlı ikramı yapıldı.

{youtube}GtOxNAEH-Ss{/youtube}

Hatim Duası: Hüseyin KADER

Anma programı eski belediye binasındaki düğün salonunda devam etti. Salon programı saat 13.00’te Kozyatağı Camii İmam-Hatibi, İlahiyatçı Yunus BALCIOĞLU’nun Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı tarafından yapılan açılış konuşmasında günün önemine değinildi ve konuklara hoş geldiniz denildi. Mehmet Feyzi Efendi hazretlerinin hayatını konu alan sine vizyon gösterisinden sonra Tasavvuf Musikisi Korosunun verdiği konser izleyiciler tarafından beğeni topladı. Marmara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Murat DARYAL yaklaşık bir buçuk saat konuklara hitap etti. “Müslüman Şahsiyet” konulu konuşmasında özellikle Kastamonu halkından Mehmet Feyzi Efendi’nin Kastamonu’ya duyduğu sevgiye ve onun Kastamonu’nun inkişafı için gösterdiği gayrete katkıda bulunması gerektiğini dile getirdi. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini de vurgulayan Prof. Dr DARYAL Müslüman şahsiyetin ibadetlerini yerine getirmesinin yanında İslâm’ı tüm davranışlarına yansıtması gerektiğini söyledi. Müslüman Şahsiyetin insanları sözle değil davranışıyla dine davet etmesi gerektiğini vurguladı. Konferans sonrası Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı tarafından Prof. Dr. Ali Murat DARYAL’a çeşitli hediyeler takdim edildi.

Programla ilgili fotoğraflar için tıklayınız.

www.kastamonuturkav.org

Paylaş...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

23 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Instagram

Üye Girişi

Fotoğraf Albümü

  • Kategori: Anma Haftası 2017
  • Kategori: Anma Haftası 2016
  • Kategori: Anma Haftası 2015
  • Kategori: Anma Haftası 2014

          gulhan_37