Ülküdaşları Yolcu Etti

nsevinc

Ülkücü Hareket’in efsane yazarı, gazeteci Necdet Sevinç ülküdaşlarının omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı. Sevinç’in cenazesi Fatih Camii’nde kılınan namazın ardından Ulus Mezarlığı’nda toprağa verildi.
 
Sevinç, Ülküdaşlarının omuzlarında uğurlandı
Türk Milliyetçiliğinin efsane ismi gazeteci yazar Necdet Sevinç Fatih Camii’ndeki namazın ardından Ulus Mezarlığı’nda defnedildi.
Akciğer rahatsızlığı nedeniyle dün kaldırıldığı hastanede vefat eden gazeteci-yazar Necdet Sevinç’in cenazesi dün dua ve gözyaşlarıyla defnedildi. Türk Milliyetçiliğinin sembol isimlerinde, Ülkücü Hareket’in cesur kalemi Necdet Sevinç’in cenazesi, Fatih Camisi’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bahçeli de katıldı
Cenaze törenine Sevinç’in eşi Sevgi Sevinç, kızları Asena Sevinç ve Neslihan Sevinç Alemdar’ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, MHP İstanbul milletvekilleri Celal Adan, Meral Akşener, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, eski Devlet Bakanları Ali Doğan ve Yaşar Okuyan ile eski MHP milletvekili Muharrem Şemsek, Nazif Okumuş, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, eski futbolcu Saffet Sancaklı ve Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Kalemi kılıç gibiydi
Cenaze namazının ardından konuşan Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Necdet Sevinç ile 45 yıllık arkadaşlıkları olduğunu söyleyerek, “Onun kalemi kılıç gibiydi. Ancak kötüler, hainler ve vatan düşmanları için kılıç gibiydi. Vatanseverler ve din kardeşleri için melek gibiydi” şeklinde konuştu. Duaların ardından Türk Bayrağına sarılı tabutu dava arkadaşları tarafından cenaze arabasına taşınan Necdet Sevinç’in naaşı, Ulus Mezarlığı’na götürülerek burada defnedildi.

Paylaş...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

40 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Instagram

Üye Girişi

Fotoğraf Albümü

  • Kategori: Anma Haftası 2017
  • Kategori: Anma Haftası 2016
  • Kategori: Anma Haftası 2015
  • Kategori: Anma Haftası 2014

          gulhan_37