Mehmet Feyzi Efendi Dualarla Anıldı

nasrullah371Kastamonu’nun alim, fazıl ve mütefekkirlerinden merhum Mehmet Feyzi Efendi, vefatının 22. ölüm yıl dönümünde anıldı.

Kastamonu Kamu Çalışanları Vakfı tarafından düzenlenen Mehmet Feyzi Efendi’yi anma haftası etkinlikleri 06.03.2011 Pazar günü 10:30 da M.Feyzi Efendi’nin kabri başında Kur’an okunması, il müftüsü tarafından yapılan hatim duası, diyanet eğitim merkezi bahçesinde verilen pilav ikramıyla başladı.

Kastamonu halkının büyük rağbet gösterdiği programa çeşitli illerden milletvekilleri de katıldı. Program saat 13:00 da Alyans Düğün salonunda TÜRKAV Kastamonu Şubesi Başkanı Mehmet ERTAŞ’ın konuşması, din görevlilerinin ilahi ziyafeti ve Eğitimci- İlahiyatçı Hasan BASRİ’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansla devam etti. Hasan Basri konuşmasında Mehmet Feyzi Efendi’nin Kastamonu için büyük bir değer olduğunu kaydetti. Mehmet Feyzi adının çocuklara verilerek isminin yaşatılmasının Kastamonu halkı için bir görev olduğunu, O’nun anlaşılması ve tanınması için “Feyizler” ve “M.Feyzi Efendi’nin Hayatı ve Feyizlerden Damlalar” gibi eserlerin çok faydalı olduğunu belitti. Evliyalığın en yüksek mertebesinin Keşfü’l Kulüb yani kalplerde olanların bilinmesi olduğunu ifade ederek, M.Feyzi Efendi’nin Kutup velilerden ve büyük alimlerden olduğunu söyledi.  Kalabalık bir dinleyici kitlesinin katıldığı konferans dualarla sona erdi.

Kastamonu Turkav

Kastamonu’muzun âlim, fazıl ve mütefekkirlerinden merhum Mehmet Feyzi Efendi vefatının 22. yılı münasebetiyle hazırlanan anma haftası, dün büyük kalabalıkla birlikte Gümüşlüce’deki kabri başında saat 10.30’da başladı.

 Programın sunuculuğunu yapan Server Cami İmam-Hatibi Mehmet Uzun, Mehmed Feyzi Efendi’nin özgeçmişini, hayatını ve sağlığında yaptığı hizmetleri anlattı. Ardından da hocalar tarafından hatmedilen Kuran-ı Kerim’in duası edildi. Mehmet Feyzi Efendi’nin kabri başında okunan Yasin-i Şerif’in ardından İl Müftüsü Dursun Ali Şeker tarafından da dua edildi. Gümüşlice’deki programın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Kastamonu Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde katılanlara pilav ve ayran ikramı yapıldı. Öğle Namazına müteakip de Hz. Pir Camii önünden konferansın yapılacağı Çırağan Düğün Sarayı’na geçildi. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen İlahiyatçı Hasan Basri tarafından konferans verildi. Konferansın ardından da katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Gümüşlüce Mezarlığındaki anma programına Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, Anma Haftasına Genel Merkezce özel gönderilen MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Erdem ile ilimize 3 günlük program için gelen 7 MHP’li milletvekili, AK Parti Milletvekilleri Musa Sıvacıoğlu ve Hasan Altan, Kamu Kurum ve kuruluş daire amir, müdürleri, siyasi parti temsilcileri, yöneticileri, sivil toplum kuruluşları başkan, yöneticileri, çok sayıda vatandaş katıldı.

Kastamonu Postası

Programa ait diğer fotoğraflar için tıklayınız.

Paylaş...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

77 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Instagram

Üye Girişi

Fotoğraf Albümü

  • Kategori: Anma Haftası 2017
  • Kategori: Anma Haftası 2016
  • Kategori: Anma Haftası 2015
  • Kategori: Anma Haftası 2014

          gulhan_37